Historia Avis

W 1946 roku Warren Avis otworzył pierwszą na świecie lotniskową wypożyczalnię samochodów na Willow Run Airport w Detroit. Dysponowała ona wtedy zaledwie trzema pojazdami. Dzisiaj Avis ma na całym świecie ponad 4 tys. biur w 170 krajach.

Od ponad dwudziestu lat, Jupol-Car Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem i licencjobiorcą na polskim rynku firmy Avis, specjalizującej się w wynajmie Rent a Car. Zgodnie z dewizą „We Try Harder ” Avis Polska systematycznie się rozwija. Zaledwie dwie dekady temu firma rozpoczynała działalność od 16 samochodów, 6 pracowników i 2 oddziałów w Warszawie. Obecnie dysponuje około 1,5 tys. samochodami i zatrudnia ponad 100 pracowników w 38 biurach we wszystkich największych miastach w Polsce.

 

2013

Kolejna nagroda na Business Travel Awards

Avis zdobywa nagrodę 'Best Car Rental Company in Europe' na Business Traveller Awards 10 raz z rzędu.
2012

17 nagroda dla Avis na World Travel Awards

Avis zdobywa nagrodę 'World's Leading Business Car Rental Company' na World Travel Awards 17 raz z rzędu.
2003

Avis przejmuje Budget

Nabycie przez Avis praw do marki Budget w Europie, Afryce i na Środkowym Wschodzie.
1999

Ekspansja w Azji

Avis kontynuuje ekspansję w Chinach poprzez joint venture z Shanghai Automotive Industry Sales Corporation (SAISC). Otwartych zostaje 10 biur w Szanghaju, Guangzhou i Suzhou, plany przewiduja kolejne w Pekinie, Nanjing i Hangzhou do końca roku 2004. Avis China oferuje pełny serwis Rent A Car oraz leasingowy.
1997

Avis Europe debiutuje na giełdzie

Kolejny debiut na Londyńskiej Giełdzie. Kolejne licencje dla 27 terytoriów w Azji, dające grupie Avis dostęp do tego rozległego rynku.
1986

Avis Europe oddziela się od Avis Inc.

Avis Europe oddziela się od byłego właściciela, Avis Inc., pozostając nadal częścią światowego systemu Avis. Avis Europe zostaje pierwszą w historii firmą Rent A Car, która z sukcesem zadebiutowała na Londyńskiej Giełdzie. W 3 lata, jako spółka publiczna, Avis Europe potroi swoją wartość rynkową.
1985

Wprowadzenie systemu Wizard w Europie

Debiut systemu rezerwacyjnego Wizard w Europie. Dziś ten unikalny system przetwarza 97% transakcji Avis Europe i jest połączony z wszystkimi globalnymi systemami rezrwacyjnymi (GDS).
1979

Umowa z General Motors

Podpisanie światowej umowy z General Motors na współpracę z zakresu reklamy i marketingu. Szerokie wprowadzenie marki GM do floty.
1973

Avis liderem RAC w Europie, Afryce i na Środkowym Wschodzie

Zdobycie pozycji lidera na rynkach Europy, Afryki i Środkowego Wschodu. Rozpoczęcie ekspansji na rynki leasingu flot samochodowych.
1972

Wprowadzenie systemu komputerowego Wizard

Wprowadzenie systemu komputerowego Wizard, wielkiej technologicznej innowacji, który do dnia dzisiejszego jest największym systemem zarządzająco-rezerwacyjnym online-realtime w branży.
1965

Powstaje Avis Europe

Formalne rozpoczęcie działalności międzynarodowej poprzez założenie oddziałów w Europie, Afryce i na Środkowym Wschodzie (Avis Europe). Firma działa w największych krajach Europy i odnosi spektakularne sukcesy, jak na przykład w Hiszpanii, gdzie z debiutanta staje się w przeciągu roku największą firmą wynajmującą samochody.
1963

Kampania We Try Harder

Start nowej kampanii... 'We're only No.2. We try harder' ("Jesteśmy tylko numerem 2, więc Staramy Się Bardziej")... obecnie rozpoznawanej jako jeden z 10 najlepszych sloganów reklamowych wszechczasów i określającej esencję kultury korporacyjnej firmy.
1953

Franchising w Europie, Kanadzie i Meksyku

Miedzynarodowa ekspansja rozpoczyna się od franchisingu w Europie, Kanadzie i Meksyku.
1946

Powstaje Avis

Warren Avis zakłada Avis Airlines Rent a Car Systems w Willow Run Airport w Detroit. Przewidując powojenne trendy w podróżowaniu, staje się pierwszą lotniskową wypożyczalnią samochodów.

Znajdź nas w Google Maps 

Informacja Korporacyjna:

Jupol Car Sp. z o.o.
ul. Łopuszańska 12a
02-220 Warszawa
Polska

Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; KRS: 0000027447, REGON 012011796, NIP 526-020-27-14
Kapitał Zakładowy: 59 375,00 PLN